وجه تمایز بیمه عمر پاسارگاد با سایر بیمه‌ها

وجه تمایز بیمه عمر پاسارگاد با سایر بیمه‌ها

مقایسه بیمه عمر شرکت‌های مختلف و انتخاب بهترین بیمه مهمترین بخش خرید این بیمه‌نامه است. زیرا شرکت های بیمه ای در ظاهر در شرایط یکسان بیمه عمر را ارائه می نمایند ولی در اصل اینطور نیست و پوشش ها و خدمات بیمه ای در هر شرکت متفاوت است.

برای اینکه بتوانیم مقایسه را راحت تر کنیم بیمه عمر پاسارگاد مبنای مقایسه این مطلب قرار گرفته (دلیل این امر را در دادمه خواهید خواند) و بعد از معرفی مهمترین شاخص‌های مقایسه، این شرکت را با سایر شرکت‌ها مثل بیمه عمر سامان، آسیا، کارآفرین و … در قالب جدول ارزیابی خواهیم کرد.

بهترین معیارهای مقایسه انواع بیمه عمر

۱- سطح توانگری مالی: مهمترین معیار مقایسه بیمه‌های عمر

باید گفت اطلاع از سطح توانگری مالی شرکت بیمه  مهمترین معیار در انتخاب شرکت بیمه در خرید هر بیمه‌نامه ‌ای به خصوص بیمه‌نامه ‌های عمر و سرمایه گذاری است که بیمه شده  اندوخته ریالی قابل توجهی را نزد شرکت بیمه تشکیل می‌دهد. سطح توانگری مالی، گزارش سالانه بیمه مرکزی است که در آن گزارش بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه را بر اساس میزان برآورد تعهدات مالی در زمان خسارت، میزان و نحوه پرداخت خسارت، میزان برآورده کردن خواسته های بیمه گذاران و چندین معیار مهم دیگر  طبقه بندی می کند. در این گزارش شرکت‌‌هایی که در سطح توانگری بالایی قرار گرفته‌اند توانسته‌اند که نمره قابل قبولی را از سوی بیمه گذاران و بیمه مرکزی دریافت نمایند.

۲- سود مشارکتی: عامل اصلی سود دهی متفاوت شرکت‌ها

همانطور که میدانید  بر اساس شرایط بیمه عمر و سرمایه گذاری، در همه شرکت‌های بیمه به حق بیمه عمر و اندوخته بیمه عمر  دو نوع سود تضمینی و سود مشارکتی پرداخت می‌شود. سود تضمینی بیمه عمر، تضمین بیمه مرکزی بر روی بیمه های عمر است که تقریبا در همه شرکتهای بیمه یکسان می‌باشد . اما سود مشارکت بیمه عمر در بین شرکتهای مختلف متنوع بوده و هر شرکت در طول مدت این بیمه‌نامه ،  سود مشارکت مختلفی را به بیمه‌نامه های عمر پرداخت می کند.

۳- پوشش فوت طبیعی: مهمترین پوشش بیمه عمر

بیمه عمر علاوه بر بحث سرمایه‌گذاری، دارای پوشش‌های مختلفی میباشد. مهمترین و اصلی‌ترین پوشش این بیمه‌نامه، پوشش فوت طبیعی است. اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر فوت نماید سرمایه فوت به ذینفعان بیمه‌نامه وی پرداخت می شود‌. سرمایه فوت طبیعی در بین شرکت‌های مختلف دارای سقف مشخص بوده  و شرایط سنی مختلفی را دارد.

۴- پوشش فوت در اثر حادثه

علاوه بر پوشش فوت طبیعی، پوشش فوت حادثه از دیگر پوشش‌های بیمه عمر است که اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید سرمایه فوت حادثه علاوه بر سرمایه فوت طبیعی به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می شود. سقف سرمایه فوت در اثر حادثه در شرکت‌های مختلف با هم متفاوت بوده و به صورت ضریبی از سرمایه فوت طبیعی محاسبه می‌شود. در انتخاب بیمه عمر حتما به سقف سرمایه فوت هر شرکت توجه فرمایید.

۵- پوشش امراض خاص

از مزایای بیمه عمر داشتن پوشش امراض خاص است که اگر شما  به عنوان بیمه شده خدای ناکرده در طول مدت بیمه عمر به یکی از ۵ بیماری، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان مبتلا شوید می‌توانید از این پوشش استفاده کنید. سقف  و میزان این پوشش در  بیمه عمر شرکت‌های مختلف متفاوت می باشد. البته شرایط سنی استفاده از این پوشش‌ها هم در شرکت‌های بیمه باهم متفاوت می‌باشد.

 

۶- پوشش از کارافتادگی

از جمله مهمترین پوشش های بیمه عمر داشتن پوشش از کارافتادگی است که برخی از شرکت‌های بیمه این پوشش را با توجه به شرایط سنی خاص ارائه می‌کنند. این پوشش نیز  از لحاظ سقف سنی و سقف تعهدات در بین شرکتهای مختلف متفاوت است. پوشش از کارافتادگی معمولا برای افراد شاغل ارائه می شود. با توجه به شرایط بیمه عمر اگر  فرد بیمه شده در طول مدت بیمه داشتن بیمه‌نامه ازکارافتاده شود، سرمایه پوشش ازکارافتادگی به وی پرداخت می شود. برای همین این شاخص می‌تواند برای افراد شاغل معیار مهمی جهت مقایسه بیمه عمر باشد.

 

۷- پوشش هزینه پزشکی و نقص عضو

ممکن است بیمه شده در اثر حادثه، هزینه پزشکی داشته باشد و یا حتی نقص عضو شود. با این پوشش می‌توان بخشی از خسارت را جبران کند. این پوشش تنها توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می شود و اگر از آن دسته افرادی هستید که اعتقاد دارند حادثه خبر نمی‌دهد معیار خوبی برای مقایسه شرکت‌های بیمه عمر است.

۸- وام بیمه عمر

امکان دریافت وام از اندوخته بیمه عمر بدون نیاز به ضامن از مزایای بیمه عمر است که شرایط استفاده از وام در بین شرکت‌های بیمه با هم متفاوت می‌باشد. برای بسیاری از افراد استفاده از این وام بی دردسر می‌تواند یکی از مهمترین شاخص‌های مقایسه بیمه عمر باشد.

 

۹- پوشش‌های اضافی

از جمله پوشش های اضافی بیمه عمر ارائه بیمه آتش سوزی در کنار بیمه عمر است. بیمه عمر پاسارگاد برای بیمه‌نامه ‌های عمر پوشش آتش سوزی منازل مسکونی را ارائه می کند. خب به هر حال این شاخص می‌تواند جذاب باشد چرا که در غیر این صورت باید به صورت مستقل بیمه آتش سوزی خریده شود.

در کنار  پوشش های دیگر پوشش درمان تکمیلی انفرادی نیز برای جبران برخی از  هزینه های درمانی از قبیل هزینه بستری در بیمارستان برای بیمه شده های عمر پاسارگاد است که می توانند بر اساس اندوخته بیمه‌نامه شان از این پوشش استفاده نمایند

 

وجه تمایز بیمه عمر پاسارگاد با سایر بیمه‌ها

بسیار مفتخریم که با رشد صنعت بیمه در سالهای اخیر در کشور ایران توانسته ایم در طی ۱۰ سال سابقه درخشان و حفظ سطح توانگری مالی درجه یک به همراه مجوز اتکایی برای چندمین سال پیاپی بهترین خدمات و پوشش های بیمه ای را در این صنعت به اجرا دربیاوریم  به گونه ای که در ۳۱ شرکت رقیب سهم بیمه پاسارگاد حدودا بالای ۴ میلیون بیمه نامه تامین عمر و آتیه یعنی ۳۰ درصد از کل بازار  و ۷۰ درصد مابقی سهم رقبای محترم و برای هرکدام کمتر از ۳ درصد می باشد.

نظر به همین اصل بلا رقیب بودن وجه تمایزات شرکت بیمه پاسارگاد با سایر شرکتهای بیمه ای را به اختصار بیان می کنیم.

۱- پرداخت بالاترین صندوق تضمینی به جهت کمترین هزینه های اداری و بیمه گری

۲-معافیت حقیقی از مالیات و مالیات بر ارزش افزوده برای بیمه گزار نسبت به حق بیمه پرداختی

۳-پرداخت بالاترین نرخ هزینه های پزشکی حادثه تا سقف ۲۵ میلیون تومان و برای استفاده هر سال بیمه ای به صورت مجزا تا سقف تعهدات (۳۰ بار برای ۳۰ سال)

۴-پرداخت همزمان دو پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه به میزان ۵۰ یا ۱۰۰ در صد با حفظ ارزش بیمه نامه و پرداخت غرامت نقدی تا سقف ۶۰ میلیون تومان بر خلاف سایر شرکت ها که تنها یک پوشش فعال می شود.

۵-پرداخت بالاترین سقف پرداخت غرامت فوت طبیعی تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان

۶-پرداخت بالاترین سقف پرداخت غرامت فوت حادثه تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان

۷-پرداخت غرامت نقص عضو حادثه تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان ( منشا اثر حادثه باشد)

۸-پرداخت سرمایه بیماری های خاص با بالاترین نرخ (۴۰ میلیون تومان) برای هر یک از ۵ مورد ( سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، پیوند اعضای حیاتی بدن و سرطانها بجز سرطان پوست ) جمعا به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان . ضمنا امکان استفاده از هر پنج مورد همزمان وجود دارد برخلاف شرکتهای رقیب که فقط یکبار در طول مدت قرارداد این پوشش را ارائه می دهند.

۹-با افتخار برای اولین بار در صنعت بیمه امکان بیمه آتش سوزی و زلزله منزل مسکونی در ذیل بیمه عمر بدون پرداخت حق بیمه اضافی و با صرف کمترین کسورات مصرفی در بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد فراهم گردیده است که تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تا پایان قرارداد و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سال اول امکان دریافت غرامت وجود دارد.

۱۰-پوشش رایگان درمان تکمیلی چنانچه ارزش بازخریدی بیمه نامه به ۲ میلیون تومان برسد؛ شش ماه پس از آن تاریخ این پوشش، هزینه های بستری بیمارستانی و جراحی را تا سقف ۵ الی ۱۰ میلیون تومان با فرانشیز ۳۰ درصد هزینه ها را پرداخت خواهد کرد. لازم به ذکر است این پوشش انحصاری در بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد فعال می باشد.

۱۱-امکان سپرده گزاری مکرر در طول مدت قرارداد بر خلاف سایر رقبا.

۱۲-امکان دریافت ۹۰ درصد ارزش بازخریدی به عنوان وام از ماه ششم بر خلاف رقبا که این امتیاز از سال دوم فعال می شود.

امید است با توجه به نیازهای بیمه ای و آینده نگری های موجود در شرایط بحرانی جامعه بتوانیم با ارائه خدمات بی بدیل گامهای بلندی در جهت حفظ آرامش بیمه گزاران ارائه نماییم.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *