بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه نامه‌ای است که پوشش‌هایی را در طول مدت بیمه نامه برای بیمه گذارش ارائه می‌کند که در صورت بروز حادثه و یا ایجاد خسارت می‌تواند از پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نماید. در کنار این پوشش‌ها با حق بیمه‌هایی که فرد پرداخت می‌کند سرمایه گذاری بر اساس سود تضمینی و سود مشارکت که از طرف شرکت بیمه پرداخت می‌شود برای فرد شکل می‌گیرد. در پایان قرارداد و یا حتی در سال‌های میانی بیمه نامه، اندوخته بیمه نامه در دسترس فرد بوده و وی می‌تواند این مبلغ را برداشت کند و اگر هم در طول قرارداد فرد بیمه شده فوت کند سرمایه فوت بیمه نامه به همراه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­‌شود.

دریافت وام دارای یک سری شرایط کلی طبق موارد زیر می‌باشد.

  • بدون نیاز به ضامن و هیچگونه تشریفات اداری است.
  • سود متعلق به وام بیمه عمر حداکثر ۴ درصد بیشتر از سود فنی متعلق به بیمه‌نامه عمر است.
  • بیمه‌گذار می‌تواند بعد از تسویه کامل وام قبلی، به دفعات از اندوخته بیمه عمر خود وام دریافت کند.
  • بیمه‌گذار برای دریافت وام، نباید هیچ قسط عقب افتاده‌ای داشته‌باشد.

توجه به این نکته بسیار ضروری است که هرچه مقدار حق‌بیمه پرداختی و اندوخته شخص بیمه‌گذار بیشتر باشد وام تعلق گرفته به او بیشتر خواهدبود.

بین ۱ الی ۵ سال زمان باز پرداخت وام می باشد.

 

سود تضمینی بیمه عمر

سود تضمینی بیمه عمر، بیمه مرکزی بیمه های عمر را ضمانت کرده است. بر اساس آخرین مصوبه بیمه مرکزی، میزان سود تضمینی در تمامی شرکت های بیمه یکسان می باشند و این سود به ترتیب زیر به بیمه‌گذاران بیمه عمر پرداخت می‌شود. دو سال اول ۱۶ درصد، دو سال بعد ۱۳ درصد و پس از این سال ۱۰ درصد می‌باشد.

با توجه به همه اتفاقاتی که در سیستم بانکی کشور اتفاق افتاده از جمله مشکلاتی که برای بیشتر موسسات مالی پیش آمد، پرداخت سود تضمینی از طرف بیمه مرکزی به بیمه نامه‌های عمر  می‌تواند پشتوانه‌ای مطمئن برای بخش سرمایه گذاری این بیمه نامه‌ها باشد. درباره سود تضمینی می‌توان گفت که میزان سود تضمینی حداقل سودی است که به بیمه‌نامه‌های عمر پرداخت می‌شود و تحت هر شرایطی در طول مدت قرارداد به بیمه گزار پرداخت خواهد شد. در واقع یکی از برتری‌های بیمه عمر نسبت به  سپرده گذاری بانکی ، میزان سود تضمینی است که از اول قرارداد میزان این سود مشخص بوده و در طول مدت داشتن بیمه عمر بر همین منوال پرداخت سود تضمینی انجام می‌گیرد. در بانک میزان سود در سالهای مختلف ممکن است متغییر باشد. میزان سود تضمینی در جدول بیمه عمر بر اساس شرایط بیمه عمر هر فردی محاسبه می‌شود  و شما می توانید بر اساس این جدول از میزان اندوخته و سود خود مطلع شوید.

سود مشارکت بیمه عمر

در بیمه‌های عمر علاوه بر سود تضمینی سود مشارکت به بیمه‌نامه‌های عمر پرداخت می‌شود. میزان سود مشارکت در هر شرکت بیمه متفاوت می‌باشد و هر شرکت هر ساله بر اساس سرمایه‌گذاری‌هایی که در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهد، بیمه‌گذارن خود را در ۸۵ درصد این سود سهیم می‌کند. تعداد سال‌های فعالیت شرکت بیمه و نحوه عملکرد این شرکت در چند سال گذشته و میزان سود مشارکتی که در چند سال قبل پرداخت کرده همه مواردی هستند که می تواند به انتخاب مناسب شما در شرکت های بیمه ای کمک کند.

در زمان ارائه درخواست بازخرید شرکت بیمه میزان اندوخته شما را بررسی کرده و کل آن را به شما پرداخت می‌کند. البته این نکته را فراموش نکنید که اگر در طول مدت داشتن بیمه عمر سر رسید پرداخت اقساط بیمه‌تان را پرداخت نکرده اید، شرکت بیمه اقساط را از اندوخته شما برداشت می‌کنند و این امر باعث کاهش مبلغ اندوخته شما می‌شود. ممکن است حتی به علت عدم پرداخت طولانی حق بیمه و برداشت از اندوخته ای که روی بیمه نامه‌تان شکل گرفته اندوخته بیمه‌تان صفر شده و به این صورت بیمه نامه‌تان به اتمام رسیده باشد.

مدارک لازم برای بازخرید بیمه عمر

  • اصل بیمه نامه عمر
  • ارائه مدارک شناسایی بیمه گذار
  • تکمیل فرم مخصوص بازخرید بیمه عمر
  • اگر ذینفع در صورت حیات بیمه نامه فرد دیگری به غیر از بیمه گذار است، باید شماره حساب وی برای واریز مبلغ اندوخته ارائه شده و درخواست بازخرید بیمه عمر نیز توسط وی انجام شود.

با تکمیل فرم درخواست بازخرید و ارائه مدارک به نمایندگی یا کارگزاری که بیمه نامه را از آنجا تهیه کرده‌اید ، حداقل ۱۰ تا ۱۵ روز کاری زمان می‌برد که کارهای اداری بازخرید بیمه نامه تان انجام شده و مبلغ بازخرید به شماره حساب اعلام شده واریز و یا حواله‌ای در وجه فرد صادر می شود که می‌تواند با مراجعه به بانک حواله را نقد و مبلغ را به حسابش واریز نماید.

همکاران ما در زمینه ارائه مشاوره به شما هموطنان عزیز همیشه آماده پاسخ گویی هستند 

پاسخ گویی تلفنی هر روز هفته از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۶ 

از طریق پیام رسانهای تلگرام و واتس اپ با شماره ۰۹۱۰۵۹۲۸۹۱۵

و از طریق ایمیل به آدرس sale@bamabimesho.ir

همچنین صفحه اینستاگرام @bamabimesho.ir  نیز در اختیار شما عزیزان می باشد.

به کمک نیاز دارید

مشاوران ما همیشه آماده پاسخ گویی به شما هموطنان گرامی می باشند.