بیمه سنوات بازنشستگی، تضمین آینده بازنشستگان و کارفرمایان

بیمه سنوات بازنشستگی، تضمین آینده بازنشستگان و کارفرمایان

شرکت بیمه پاسارگاد سالهاست محصولی را طراحی و به بازار عرضه کرده است که به وسیله آن علاوه بر این که پس از بازنشستگی/بازخریدی منابع قابل توجهی به صورت یک جا یا مستمری در اختیار افراد قرار می گیرد، کارفرما نیز نسبت به پرداخت سنوات به بازنشستگی کارکنان اطمینان خاطر خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه پاسارگاد : این طرح که از آن با عنوان بیمه بازنشستگی تکمیلی یا بیمه سنوات بازنشستگی یاد می شود، دوران بازنشستگی را به دورانی با بازدهی مالی بالاتر و درآمد بالاتر تبدیل خواهد کرد.

وی افزود: طبیعی است که در دوران بازنشستگی علاوه بر کاهش درآمد، هزینه ها نیز افزایش می یابد و تامین مالی در این دوران همواره یکی از بزرگترین دغدغه های کارکنان بوده و هست.

طرح بیمه سنوات بازنشستگی بیمه پاسارگاد مزایای مناسبی را بابت دوران اشتغال و پس از آن در اختیار کارفرمایان و کارکنان قرار می دهد.

در این طرح کارفرما می تواند سالانه معادل یک ماه حقوق سال کارکنان را بابت حق سنوات به شرکت بیمه پرداخت کند و در ازای آن بیمه گر متعهد می شود سنوات پرسنل را همواره بر اساس آخرین حقوق، محاسبه و در صورت بازنشستگی یا منفک شدن کارکنان به هر دلیل، به کارفرما پرداخت کند.

علاوه بر تعهد تامین اصل سنوات، بیمه گر متعهد است با سرمایه گذاری مطلوب منابع حاصل از سنوات، سود مشارکت مازاد بر اصل سنوات را نیز به حساب ذخایر سنوات هر ساله محاسبه و آن را در حساب کارفرما منظور کند.

با توجه به این که منابع اصل سنوات و سود مازاد حاصل از سرمایه گذاری در اختیار کارفرماست، کارفرما در صورت تمایل می تواند از این منابع طی سال های بیمه ای، با نرخ بهره مناسب وام نیز دریافت کند.

در این طرح علاوه بر اطمینان خاطر کارفرما از تضمین اصل سنوات و احتساب سود مازاد بر آن، کارکنان نیز طی دوره بیمه ای از پوشش خطر فوت معادل ۱۸ برابر حق سنوات سالانه برخوردارند، در حالی که بابت آن وجهی مازاد بر سنوات سالانه پرداخت نمی کند.

به این ترتیب در طی دوران اشتغال و درآمدزایی سرپرست خانواده ، در صورت فقدان ایشان، خانواده متوفی از تامین مالی برخوردار است و در کنار آن کارکنان می توانند پوشش های تکمیلی حادثه و امراض خاص را نیز در صورت تمایل خریداری کنند.

با رسیدن افراد به سن بازنشستگی، به واسطه دوراندیشی کارفرما برای هر یک از آنها علاوه بر اصل سنوات، سود مازاد مطلوبی نیز تجمیع شده است که در صورت طولانی بودن دوران خدمت، مبلغ آن می تواند حتی از اصل سنوات نیز بیشتر باشد،  این مبلغ در اختیار کارفرماست و می تواند مازاد بر سنوات را نیز به کارکنان پرداخت کند.

به این ترتیب و در زمان بازنشستگی، کارکنان می توانند مبلغ را به صورت یک جا دریافت کنند و یا مشمول دریافت مستمری از محل سرمایه سنوات خود شوند. این مبلغ کمک قابل توجهی بابت رفع دغدغه مالی دوران کهنسالی بازنشستگان است.

علاوه بر مزایای فوق امکان ارائه پوشش های تکمیلی دیگر مانند پوشش فوت در اثر حادثه تا ۵۴ برابر حق مشارکت پرداختی، پوشش نقص عضو براثر حادثه تا ۹ برابر حق بیمه حادثی و هزینه های امراض خاص مانند سرطان، سکته قلبی و مغزی، پیوند اعضای اصلی و … نیز در این طرح قابل ارائه است، گفت:در واقع یکی از مزایای مهم بیمه سنوات بیمه پاسارگاد، امکان برنامه ریزی متناسب با شرایط کاری کارکنان است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *